Anasayfa      Hakkımızda      Yardım      İletişim      Reklam  
  
   Anasayfa
 Ücretsiz Eğitimler
 indirimli Eğitimler
 Seçilmiş Eğitimler
 Son Eklenenler
 Eğitim Fırsatları
Anasayfa     Eğitim Takvimi    Eğitim Duyuruları     Eğitim Kategorileri    Eğitim Firmaları   Eğitim Talepleri     Makaleler    Haberler     Üyelik

ÜYELİK İŞLEMLERİ

E-Posta adresiniz

ÜyelikTipi

Şifre  

Beni hatırla

 • Şifremi unuttum
 • Üye ol
 •  İSTATİSTİKLER
  Toplam Eğitim    1694
  Takvimdeki Eğitim    0
  Eğitim talebi    0
  Aktif firma    580
  Aktif üye    4717


  Los Angeles International University  EN 3834 Kaynaklı İmalatta Kalite Şartları

  ADR Özel Eğitim Hizm. ve Danışmanlık LTD

  Ergitme kaynağı gibi işlemler, çoğu mamullerin imalâtı için yaygın bir şekilde kullanılır. Bazı işletmelerde bu işlemler imalâtın temel özelliğidir.
  Mamuller basitten karmaşığa bir değişim aralığı gösterebilirler. Örneklere basınçlı kaplar yerel ve zirai teçhizatlar, vinçler, köprüler, ulaşım araçları ve diğer kaynaklı yapılar dahildir.
  Bu işlemler, imalâtın maliyeti ve kalitesi üzerine önemli etkide bulunur. Bu sebeple bu işlemlerin en etkili bir şekilde yapıldığından emin olunması ve işlemin bütün aşamalarında uygun kontrollerin yapılması önemlidir. ISO 3834 `ün, ISO 9001:2000 standardının yerini alacak bir kalite yönetim sistemi standardı değildir. Bununla birlikte imalâtçılar tarafından ISO 9001:2000 uygulandığında yararlı bir araç olmaktadır. Kaynak işlemleri için kalite şartları şartnamesi, kaynak işlemlerinin kalitesinin tam olarak doğrulanamamasından dolayı kaynak işlemleri için kalite şartları şartnamesi önemlidir. Bu sebeple kaynak işlemleri, ISO 9000:2000 tarafından özel bir işlem olarak kabul edilir. ISO 3834, farklı durumlar için uygulanabilen önlemleri belirler. Bu önlemler, tipik olarak aşağıdaki durumlarda: uygulanabilmektedir. - Sözleşme hallerinde: kaynak kalite şartlarının şartnamesi olarak, - İmalâtçılar tarafından: kaynak kalite şartlarının tesisi ve sürdürülmesi için, - Üçüncü taraflar, müşteriler veya imalâtçılar gibi kaynak kalite performansını değerlendiren kuruluşlar tarafından Müşteri şartlarını, düzenleyici veya imalâtçının kendi şartlarını karşılamada imalâtçının imkânlarını değerlendirmek için ISO 3834, belgelendirme kuruluşları dahil, iç ve dış kuruluşlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu standart hem atölyeler hem de sahadaki montaj alanlarında yapılan imalâta uygulanmaktadır. 

  EĞİTİM AYRINTILARI

  Katılımcı Portföyü :


  İşetme Kalite Sorumluları
  Kalite Yönetim Sistemi Danışmanları


   Eğitim İçeriği :              - Standart Uygulamaları
                                           - Kaynakta Kalite Şartları
                                           - Presedürlerin Hazırlanması
                                           - Yan Standartların Presedürlere Geçirilmesi
                                           - Uygulama Yöntemleri

  Eğitim Çıktıları :            - Katılımcılar, Kaynaklı İmalat Çalışmalarında üçüncü taraflar, müşteriler veya imalâtçılar gibi  kaynak kalite performansını değerlendiren kuruluşlar tarafından aranan bir gereklilik olarak öne çıkan EN 3834 Standardının gerek işletme içi gerekse tedarikçilere yönelik uygulama sahalarında bilgi sahibi olacaklar ve işletmelerin belgelendirme taleplerinde rehberlik edebileceklerdir.


  Eğitimin Süresi :             - 2 Gün
  Bu eğitim için eğitim tarihi girilmemiş veya tarihi geçmiş olabilir.


   

  Bu eğitimi istediğiniz tarihler arasında almak için talebinizi Eğitim Talepleri Bölümüne Ekleyebilirsiniz.
  Eğitim talebi bırakarak hem istediğiniz zaman eğitimi alabilir hem de daha uygun teklifler alabilirsiniz.

  Eğitim Talebi oluşturun

   


  egitimduyurulari.com © 2007 Tüm hakları saklıdır Anasayfa | Ücretsiz Eğitimler | Hakkımızda | Yardım | İletişim | Uyarı