Anasayfa      Hakkımızda      Yardım      İletişim      Reklam  
  
   Anasayfa
 Ücretsiz Eğitimler
 indirimli Eğitimler
 Seçilmiş Eğitimler
 Son Eklenenler
 Eğitim Fırsatları
Anasayfa     Eğitim Takvimi    Eğitim Duyuruları     Eğitim Kategorileri    Eğitim Firmaları   Eğitim Talepleri     Makaleler    Haberler     Üyelik

ÜYELİK İŞLEMLERİ

E-Posta adresiniz

ÜyelikTipi

Şifre  

Beni hatırla

 • Şifremi unuttum
 • Üye ol
 •  İSTATİSTİKLER
  Toplam Eğitim    1694
  Takvimdeki Eğitim    0
  Eğitim talebi    0
  Aktif firma    580
  Aktif üye    4717


  Los Angeles International University  BLOK YAŞAM KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

  Fa Coach Academy

  Blok Yaşam Koçluğu Sertifika Programı
  (The Coaching Institute, Life Coaching U Sertifika Programı)

  Coaching tüm dünyada oldukça rağbet gören bir iş alanı haline gelmiştir. Koçluk sisteminden, tepe bürokratlardan, yıldız sporculara, sanatçılara kadar çok geniş yelpazede insanlar faydalanmaktadır. Kişilerin şu anki durumu ile olmak istedikleri durum arasındaki mesafeyi kapatan bu sistem, kişileri arzuladıkları geleceğe taşımada etkili bir yoldur. Bu eğitim dünyanın en ünlü Koçlarından Terri Levine’nin kurucusu olduğu The Coaching Institute tarafından sunulan Comprehensive Coaching U Sertifika programıdır. Mezun olan Koçların uzun soluklu ve etkin birer Koç oldukları otoriteler tarafından dile getirilmektedir.
  Mezun olan koçlarımıza eğitim sonunda 1 yıllık danışmanlık hizmeti verilmektedir. 

  SÜRE: 56 saat 

  Kimlere: Mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinden koçluğa yönelmek isteyen kişiler, profesyoneller, idareciler, yöneticiler, İK yöneticileri için. 

  İÇERİK:

  • KOÇLUK BECERİLERİ MODÜLLERİ
  Modül 101: Yaşam Koçluğu Mesleğine Başlangıç, Yaşam Koçluğu İşine Hızla Nasıl Başlanır 4 saat
  Bu modül, koçluğa başlama, alıştırma yapma, koçluğa geçiş ve bunun neler hissettireceğini tartışır.Aynı zamanda etkileşimli ilişkileri de tanıtıp araştırır. Yani dinleyici olarak koç, partner olarak koç ve öğrenen olarak koç gibi.
  Modül 102: Temel Koçluk Becerileri 4 saat
  Bu modül geri yansıtma, bağlantı kurma, karşılık vermek ve tepki vermemek gibi koçluk becerilerini tanıtır.
  Modül 103: Müşteriyle Bağlantı Kurmak 8 saat
  Bu modül müşterinin ne söylediğini ve ne söylemediğini derinden duymak için gereken becerileri öğretir.
  Modül 104: Güçlü Sorular, Gözlemler ve İstekler 4 saat
  Bu modülde, güçlü koçluk kavramıyla ve soruların, gözlemlerin ve isteklerin koçluk araçları olarak kullanılımına tanıştırılacaksınız. Güçlü sorular, gözlemler ve istekler oluşturabilmek için sizin koç olarak kim olmanız gerektiğini ve bunları nasıl oluşturacağınızı öğrenecek ve uygulayacaksınız.
  Modül 105: Müşteriyi İnşa Etmek 4 saat
  Bu modülde, belirli becerileri öğreneceksiniz ve bunları müşterinizin güçlerine, üstünlüklerine, değerlerine, ve en önemlisi kendilerine olan inançlarına tam anlamıyla ulaşmalarını sağlamak için nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.
  Modül 106: Müşteriyi Yetiştirmek 4 saat
  Bu modülde, müşteriden daha fazlasını, onlara tam bir güven ve inanç gösteren bir tarzda nasıl isteyeceğinizi öğreneceksiniz. Ve bunu, onları yapabileceklerini düşündüklerinden daha fazlasını yapmaya ve/veya tamamen farklı bir biçimde düşünmeye zorlarken yapacaksınız.
  Modül 107: Müşteri Amaçlarına Ulaşmak 4 saat
  Bu modülde, amaçlarını tanımlamaları ve onlara ulaşma planı yaratmaları için müşterilere nasıl koçluk edeceğinizi öğreneceksiniz. Müşterilerinize amaç oluşturmanın ve başarmanın pek çok unsuru hakkında koçluk etmeyi öğreneceksiniz.
  Modül 108: Gerçek 4 saat
  Bu modülde, sizin koçluk gerçeğiniz, müşterinin gerçeği ve objektif gerçek arasındaki farkı öğreneceksiniz. Her tip gerçeği fark etmeyi ve koçluk aracı olarak kullanmayı öğreneceksiniz.
  Modül 109: Oyun 4 saat
  Bu modülde, oyun, merak ve hafife almayı koçluk aracı olarak deneyimleyecek ve öğreneceksiniz. Ek olarak, müşterilerinize kendi yaratıcılıklarına ve hafifliklerine ulaşmaları için yardımcı olacak koçluk becerilerini öğreneceksiniz
  Modül 110: Değişim 4 saat
  Bu modülde, değişimin safhalarını öğreneceksiniz. Ek olarak, müşterilerinize değişimi, değişimin safhalarını ve değişimin sonuçlarını tanımlayabilmeleri ve çabalamadan değişimi yaşayabilmeleri için koçluk etmenize yarayacak beceriler öğreneceksiniz.

  • KOÇLUK SORUNLARI MODÜLLERİ

  Modül 200: Kişisel Sorunlar I 4 saat
  Her kişisel sorunlar modülü kişisel gelişimin belirli bir alanında ileri koçluk becerilerine odaklanacaktır. Kişisel Sorunlar I’ de,müşterilerinize kendi davranışlarına ve başkalarının davranışlarına gösterdikleri tepkilere hakim olmak ve yaşamlarını basitleştirmek, denge yaratmak ve kurallar ve sınırlar oluşturmakta yardım etmek üzere ileri koçluk becerileri öğrenip uygulayacaksınız.
  Modül 201: Kişisel Sorunlar II 4 saat
  Bu modülde, parasal sorunlar, gerçek ve müşterinin enerjisini ve ilgisini tüketen ve kendine inancını sınırlayan çözülmemiş sorunlar hakkında koçluk edebilmek için ileri koçluk becerileri öğreneceksiniz.
  Modül 202: Kişisel Sorunlar III 4 saat
  Bu modülde, müşterilerinize daha fazla huzur, mutluluk, tutku, yaratmak ve çekici bir yaşam sürmek için yardım edecek koçluk becerileri öğreneceksiniz.
  Modül 210: İş Sorunları I 4 saat
  Kişisel sorunlar modülleri gibi, her iş sorunları dersi de müşterilerin koçluğa ihtiyaç duyacağı dört ana alana hitap edecek ve size bu alanların her biri için ileri koçluk becerileri öğretecektir. İş Sorunları I, rakamları bilmek, geliri arttırmak, masrafları azaltmak ve sermaye dönüşümü yaratmak gibi, işin finansal yönüne koçluk yapmanız için gerekli koçluk becerilerini öğretir.
  Modül 211: İş Sorunları II 4 saat
  Bu modülde, işin planlama süreciyle ilgili ileri koçluk becerileri öğreneceksiniz. Bu beceriler iş, işin misyonu ve gayesi, planlama aşamasında başarıya ulaşma kılavuzu ve çalışanlarla ilgili planlama sorunları hakkında temel bilgi elde etme konularında müşteriye koçluk etmeyi içerir.
  Modül 212: İş Sorunları III 4 saat
  Bu modül liderlik, takım çalışması, pazarlama ve satış gibi alanlarla ilgili ileri koçluk sorunlarını araştırır. 

  • İŞ KURMA MODÜLLERİ

  Modül 301: Meslek Olarak Koçluk: İlk Altı Ay 4 saat
  Bu modülde, katılımcılar koçluk işi kurmak için gereken-bir işi pazarlamak için bilinmesi gereken ilk şeyler, koçluk görüşmesi yapmak ve bir iş kurmanın iniş çıkışları- temeli alacaklardır.
  Modül 302: Başka Bir Yerde Çalışırken Koçluk İşi Kurmak 4 saat
  Bir koçun, başka bir işte çalışırken koçluk işi kurmak için atacağı adımlar hakkında pratik ve gerçekçi bir modül. Modülün başından sonuna kadar planlama rehberi verilecek ve kullanılacaktır.
  Modül 303: Bahsedilme Motoru Oluşturma 4 saat
  Katılımcılar geniş bir insan topluluğuyla bağlantı oluşturmak için teknikler öğrenecek ve kullanacaklardır. Kuracakları işi oluşturmak, sürdürmek ve geliştirmeye devam etmek için bu bağlantıları nasıl kullanacaklarını öğreneceklerdir.
  Modül 304: Tam Zamanlı Koçluğa Geçiş 4 saat
  Bu modül katılımcıları, ilk altı aydan ve yarı zamanlı koçluktan alıp, koçluğu tam zamanlı ve kazançlı bir iş haline getirmeleri için harekete geçirecektir. Bir planlama rehberi verilecek ve kullanılacaktır. Halen işini kurmuş bulunan, müşterileri olan ve bir sonraki seviyeye çıkmak isteyen koçlar için özel olarak hazırlanmıştır.
  Modül 305: Koçlar Kurumu 4 saat
  Bu modül koçların, yaşamdan daha fazlasını almak için, dikkat etmesi veya üzerinde çalışması gereken hayatın özel alanlarını açıklamaktadır. Tartışılan alanlardan bazıları şunlardır: sükunet, para, gereklilik, ve destek ortamı. 

  YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİNDE KULLANILACAKLAR
  400 sayfa Eğitim müfredatı
  Flip Chart sunum
  Egzersiz ve rol oyunlar

   

  Bu eğitim için eğitim tarihi girilmemiş veya tarihi geçmiş olabilir.


   

  Bu eğitimi istediğiniz tarihler arasında almak için talebinizi Eğitim Talepleri Bölümüne Ekleyebilirsiniz.
  Eğitim talebi bırakarak hem istediğiniz zaman eğitimi alabilir hem de daha uygun teklifler alabilirsiniz.

  Eğitim Talebi oluşturun

   


  egitimduyurulari.com © 2007 Tüm hakları saklıdır Anasayfa | Ücretsiz Eğitimler | Hakkımızda | Yardım | İletişim | Uyarı