MENARİT Eğitim Danışmanlığı

0

Firma ünvanı : MENARİT Eğitim Danışmanlığı – Ömer Ayvaz-Selma Bintez
Firma Telefon No : (532) 5619932
Firma Faks No : ( ) 
Firma Adresi : Atatürk Bulvarı No:71 – KÜTAHYA

Firma Bilgileri

MENARİT Eğitim Danışmanlığı

Çocuğunuzun zekâsının ne kadarının farkındasınız?

Menarit Mental Aritmetik Eğitimi Alan Çocuklar;

Her türlü sayısal işlemi, kağıt – kalem veya herhangi başka bir materyal kullanmadan, bir kaç saniye içinde tamamen zihinden çözebilirler.

Siz de çocuğunuzun dehasını keşfetmek istemez misiniz?

Abaküs, Mental Aritmetik Eğitimi, yaklaşık 4500 yıllık geçmişi olan ve her türlü sayısal işlemin kolayca yapılmasını sağlayan bir sistemdir.

Çocuklarımız genellikle soyut kavramları somutlaştırmakta zorlandıkları için matematik, fen bilimleri dersleri ile yabancı kelimeler, felsefi terimler, formüller gibi bilgileri öğrenmekte zorlanmaktadır. Bu durum da çocuğun başarı grafiğini düşürdüğünden gerek çocuğun gerekse ailesinin moral değerlerinin ve güven duygularının zedelenmesine neden olmaktadır.

Abaküs ile Mental Aritmetik hafıza ve zekâ eğitimi , sağ ve sol beyin lobları aynı anda öğrenme faaliyetine katıldığından çocukların soyut kavramları somutlaştırarak hızlı ve kalıcı öğrenmeleri sağlanmaktadır. Sağ ve sol beyin loblarının birbirine paralel ve aynı düzeyde gelişmesi sağlanarak daha zeki, daha pratik, daha dikkatli, özgüven ve konsantrasyon sorunlarını aşmış başarılı öğrenciler yetiştirmek mümkün ve kolaydır.

Anne ve babalara düşen görev ise sadece ilgi ve sabır göstererek eğitimde ısrarcı olmaktır.

MENARİT Eğitim Danışmanlığı Eğitimleri

MENARİT Eğitim Danışmanlığı haberleri

MENARİT Eğitim Danışmanlığı makaleleri

Share.

Leave A Reply